Halo Panie Policjancie ...

11 października nasze przedszkole odwiedził pan policjant, który przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

Dzieci otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej oraz ataku groźnego psa. Zaznaczył jak ważne jest noszenie ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe dla naszego bezpieczeństwa. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta.

Dzieci dzieliły się także swoimi doświadczeniami, pokazały, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu, wykazały się też znajomością numerów alarmowych i znaków drogowych.

Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z przedszkolaków nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Dziękujemy Panu policjantowi za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.