"Ludzie listy piszą zwykłe, polecone..."

Któż nie widział pędzącego po ulicy pana z wielką torbą, przewieszoną przez ramię. Warto pamiętać, że takie zawody jeszcze istnieją pomimo nowoczesnego świata.

I może warto czasem napisać krótki list lub przesłać kartkę na święta. =

W naszym przedszkolu staramy się kultywować te obyczaje i przypominamy tradycję jaką pamiętamy z dzieciństwa.

Dlatego też właśnie 9 października obchodziliśmy w naszym  przedszkolu Dzień Poczty Polskiej. Poznaliśmy zawód listonosza, jego obowiązki oraz jakie przedmioty są mu niezbędne do wykonywania swojej pracy

Każdy przedszkolak już wie, w jaki sposób do jego domu trafiają listy oraz paczki.

Dzieci poznały również podstawowe pojęcia takie jak: poczta, list, adresat, nadawca oraz sortownia. Tego dnia dzieci  projektowały własny znaczek pocztowy i skrzynkę pocztową.