„CZY O WIOŚNIE WYSTARCZY MÓWIĆ?”

CZY O WIOŚNIE WYSTARCZY MÓWIĆ?”

Na to pytanie próbowali odpowiedzieć reprezentanci przedszkolaków z przedszkoli i klas „0” z całej gminy Rozprza podczas XIX GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKO – WOKALNO – PLASTYCZNEGO organizowanego w Przedszkolu w Niechcicach, który odbyłsię 30 marca 2023r.

W tym roku konkurs rozpoczął się przedstawieniem „ Niegrzeczna żabka” przygotowanym przez najstarszą grupę „Biedronki” pod kierunkiem Gabrieli Jarzębskiej i Urszuli Olczyk.

Reprezentanci poszczególnych placówek startowali w trzech konkurencjach: wiosennej piosenki, wiosennego wiersza oraz pracy plastycznej „Zwiastuny Wiosny”- praca przestrzenna wykonanej dowolną techniką .

Jury konkursu, w skład którego wchodzili pani Elżbieta Piątek- pracownik biblioteki w Niechcicach, pani Magdalena Sawicka- przedstawicielka Rady Rodziców Przedszkola w Niechcicach oraz pan Zbigniew Wilk- nauczyciel rytmiki z Przedszkola w Niechcicach mieli bardzo trudne zadanie ponieważ wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnymi umiejętnościami w prezentowanej przez siebie kategorii.

W kategorii „Wiosenny wiersz” ocenie podlegało: dobór repertuaru zgodny z tematem konkursu, pamięciowe opanowanie utworu oraz ogólne walory artystyczne.

W kategorii „Wiosenna piosenka” pod uwagę jury brało: dobór piosenki stosowny do wieku, pamięciowe opanowanie utworu a także walory wokalne, rytmiczność i muzykalność.

W kategorii „Praca plastyczna- zwiastuny wiosny” liczyła się samodzielność wykonanej pracy, ciekawa interpretacja proponowanej tematyki, oryginalność i pomysłowość wykonanej pracy.

Celem naszego konkursu było:

1. Prezentacja i popularyzacja wierszy, piosenek i prac plastycznych o tematyce wiosennej.

2. Integracja placówek i oddziałów przedszkolnych z terenu całej gminy.

3. Propagowanie twórczości dziecięcej, poznawanie autorów literatury dziecięcej, piosenek z repertuaru dziecięcego

4. Rozwijanie umiejętności recytatorskich i aktorskich.

5. Rozwijanie umiejętności wokalnych.

6. Rozwijanie umiejętności plastycznych.

7. Pokonanie tremy aktorskiej przez dzieci.

8. Przygotowanie dzieci do uczestnictwa w życiu społecznym gminy.

9. Wymiana doświadczeń i pomysłów w zakresie upowszechniania zdolności recytatorskich, aktorskich, wokalnych i plastycznych wśród dzieci i nauczycieli.

Po burzliwych naradach jury ogłosiło następujące wyniki:

kategoria „Wiosenny wiersz”:

I miejsceMaria Wypych– Szkoła Podstawowa w Straszowie

II miejsceArtur Kołton– Przedszkole w Rozprzy

III miejscePaulina Kuśmierczyk – Przedszkole w Niechcicach

kategoria „Wiosenna piosenka”:

I miejsceZuzanna Skowronek – Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi

II miejsceNikola Adamek – Przedszkole w Niechcicach

III miejsceAntonina Hebda –Szkoła podstawowa w Straszowie

kategoria „Zwiastuny wiosny”:

I miejsce – Blanka KrasońPrzedszkole w Niechcicach

II miejsce Alicja LangaPrzedszkole w Rozprzy

III miejsce Blanka Litewiak– Szkoła Podstawowa w Milejowie

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy, nagrody i upominki. Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich pasji artystycznych.

Serdeczne podziękowania kierujemy także do nauczycieli przygotowujących dzieci do konkursu, którzy zechcieli wziąć udział w naszym konkursie.

Pani Renacie Simie ze SP w Milejowie

Pani Paulinie Szulc ze SP w Straszowie

Pani Justynie Mordaka ze SP w Nowej Wsi

Pani Edycie Skrobek z Przedszkola w Rozprzy

Pani Urszuli Olczyk i Gabrieli Jarzębskiej z Przedszkola w Niechcicach

Szczególne podziękowania należą się także rodzicom wszystkich uczestników konkursu, którzy aktywnie brali udział w przygotowaniach swoich pociech.

Do wspólnego powitania wiosny wierszem, piosenką i pracą plastyczną zapraszamy już za rok!

Do zobaczenia