Dzień 9, Piątek 09.04.2021

Witamy wszystkich Rodziców oraz Was – Kochane Starszaki!!!

Drugi tydzień pracy na odległość za nami. Niestety, następny tydzień to również nauka na odległość. Bardzo za Wami tęsknię !!!

Zapraszam do wspólnej piątkowej zabawy. Oto propozycje działań na dzisiejszy dzień:

Piatek, 09.04.2021

HASŁO DNIA: Zrób do przodu cztery kroki ...

1. Gimnastyka z mamusią/tatusiem https://youtu.be/cGOK6AcTLZE.

Poćwicz z mamusią/tatusiem, bo...gimnastyki nigdy dość! Reaguj na sygnał dźwiekowy

2. Poznaj Olę i Stasia. To oni przeprowadzą Was przez przygodę zdrowego stylu życia. Pokażą dziś świat niezwykłej piramidy –   https://www.youtube.com/watch?v=ltr6xhuHvO4

Quiz „Jak żyć zdrowo – prawda czy fałsz?” – na podstawie filmiku, odpowiedz na pytania. Rodzic czyta hasło, jeśli zgadzasz się z wypowiedzią klaśnij w ręce, jeśli nie zgadzasz się – tupnij nogą. Gotowi? Zaczynamy:

• Należy jeść dużo owoców i warzyw.

• Spożywamy posiłki brudnymi rękami.

• Brak witamin sprzyja zdrowiu.

• Posiłki należy jeść powoli i dokładnie rozgryzać spożywane posiłki.

• Myjemy zęby raz w roku.

1. Słuchanie opowiadania o tematyce zdrowotnej Doroty Kossakowskiej „Sport to zdrowie”, odpowiadanie na pytania do treści wiersza.

Wysłuchaj opowiadania Doroty Kossakowskiej „Sport to zdrowie”.

Kacper chodzi do przedszkola. Lubi bawić się z kolegami i ze starszym bratem Michałem. Kiedy jest
    w przedszkolu najchętniej buduje z klocków wieże, domy i garaże. Z bratem urządzają zabawy na podwórku. Ścigają się, wspinają na drabinki i grają w piłkę nożną. Brat Kacpra chodzi do szkoły i na treningi piłki nożnej. Nie wie jeszcze, czy zostanie piłkarzem, ale lubi sport. Wie, że uprawianie sportu daje siłę, poprawia kondycję i hartuje organizm. Kiedy Kacper pójdzie do szkoły też zacznie trenować. Może razem z bratem?

- Jak myślicie, co trzeba robić, żeby być zdrowym?

- Czy trzeba uprawiać sport? A co trzeba jeść?

2. Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu z wykorzystaniem piłek, zachęcanie do aktywnego spędzenia czasu wolnego.

Pobaw się na świeżym powietrzu z piłką lub skakanką.

Jak mogłabyś/mógłbyś zachęcić do takich zabaw dzieci z Twojej przedszkolnej grupy?

3. Domowe zawody sportowe:
    Zjazd na saneczkach” – usiądź na poduszce, postaraj się dotrzeć do mety poprzez odpychanie nogami.
    Skok w dal” – postaraj się wykonać obunóż, jak najdalszy skok.
    Rzut do celu” – rzucaj papierowymi kulkami do kosza.

4. Poruszanie się według słów rymowanki: „Zrób do przodu cztery kroki ...“ Przeliczanie kroków.

Poruszaj się do słów rymowanki

Zrób do przodu cztery kroki,
    I rozejrzyj się na boki.
    Tupnij nogą raz i dwa,
    Ta zabawa nadal trwa.
    Teraz w lewo jeden krok,
    Przysiad i do góry skok.
    Zrób do tyłu kroków trzy,
    By koledze otrzeć łzy.
    Klaśnij w ręce razy pięć,
    Na klaskanie też nasz chęć.
    Teraz obróć się dokoła
    I hurraaa! Zawołaj.

5. "Moja ulubiona forma czynnego wypoczynku " Porazmawiaj z rodzicem na temat czynnego wypoczynku.

Jak lubisz odpoczywać?

Czy zdrowo jest siedzieć cały dzień przed komputerem, czy – bawić się na podwórku?

Jakie zabawy ruchowe lubisz?

Czy zdrowo jest się poruszać? Dlaczego?

Wykonanie wspólnie z rodzicem pracy plastycznej na kartonie – dowolna techniką – "Moja forma czynnego wypoczynku"

6. I jeszcze ważne zadanie na dziś – pomóżcie mamie w przygotowaniu, zdrowego posiłku. Pamiętajcie o higienie, myjcie często ręce!!!

7. Spacer – kolejny dzień bicia rekordu w rodzinnym spacerowaniu.

Czas na spacer! Rodzinne spacerowanie to jest to!

Miłego weekendu. Pozdrawiam– pani Ola