Dzień 8, Czwartek 08.04.2021

Witajcie Kochane Starszaki w czwartkowy poranek !!!! Zapraszam do zabawy:

Czwartek 08.04.2021

HASŁO DNIA: Sportowe zgadywanki.

1. Rozwiązywanie zagadek na temat sportu.

Próby tworzenia własnych zagadek przez dzieci i zadawanie ich dorosłym.

Rozwiąż zagadki na temat sportu. Jeśli potrafisz – spróbuj samodzielnie ułozyć zagadkę i zadaj ją rodzicom.

2. Dowolny taniec przy nagraniu utworu A. Vivaldiego "Wiosna" z cyklu "Cztery pory roku" Zatańcz do utworu: "Wiosna". Do tańca zaproś mamusię/tatusia. Jaki nastrój ma utwór? Wesoły czy smutny?

3. Zabawa konstrukcyjno-manipulacyjna: "Stadion sportowy"

Zbudujcie z klocków lub innych zabawek stadion sportowy. Czy wiesz co oznaczają słowa: "trybuny", "płyta boiska", "murawa"?

4. Zabawa logopedyczna z piłeczką ping-pongową.

Przetransportuj piłeczkę pingpongową (lub inny, leciutki przedmiot) z jednego miejsca na drugie, wyłącznie za pomocą oddechu (dmuchając i nadając piłce kierunek) np. od kanapy do fotela i najdalej jak umiesz

5. Zabawa Podaj słowo. P

Rodzic rzucając piłkę do dziecka i wymawia głoskę, np. u. Dziecko łapie piłkę, mówi słowo rozpoczynające się tą głoską i rzuca piłkę do rodzica, wymawiając inną głoskę. (W razie problemu rodzic pomaga). Rodzic rzuca piłkę do dziecka i wymawia słowo dziecko łapie piłkę i dopowiada rym do słowa.

6. Trening fitness: "Ćwicz z Lulisią i Lulitulisiami"Ćwicz z Lulisią i Lulitulisiami - trening fitness dla dzieci część 2 - YouTube

7. Spacer – kolejny dzień bicia rekordu w rodzinnym spacerowaniu.

Czy udało Wam się pobić rodzinny rekord w spacerowaniu? Ile zrobiliście kroków? Dziś kolejny dzień wyzwania!

8. Karty pracy cz. 3 str. 66 oraz Odkrywam siebie. Literi i liczby s. 84.