Dzień 7, Środa 07.04.2021

 

ŚRODA, 07.04.2021

 

HASŁO DNIA: ZNAMY DYSCYPLINY SPORTOWE.

 

  1. "Prosty taniec" – gimnastyka dzieci i rodziców z muzyką. Wskazywanie części ciała i ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej.

    Gimnastyka połaczona z tańcem to jest to! Razem z mamusią/tatusiem porusz ciało do piosenki "Prosty taniec"? ?Piosenki dla dzieci po polsku. Prosty taniec. Spoko Loko - Ciała kształt -https://www.youtube.com/watch?v=UvA7Fk44JFw

     

  2. Zabawa ruchowa:"Raz, dwa, trzy – Baba Jaga patrzy" to zabawa, która zapewne zna mamusia, tatuś, a nawet babcia. Przypomę zasady. Mama/tata to Baba Jaga. Stoi tyłem do dziecka i woła: „Raz, dwa trzy, Baba Jaga patrzy”. W tym czasie szybko biegnij w jej/jego stronę. Na słowo „patrzy” Baba Jaga odwraca się. Jeśli nie zdołasz się zatrzymać w bezruchu, wracaj na start, jak dotkniesz Baby Jagi - zajmij jej miejsce.

     

  3. "Jakie znasz dyscypliny sportowe – burza mózgu. Wymienianie znanych dyscyplin sportowych, wskazywanie tych które uprawia dziecko lub jego bliscy.Wymień znane Ci dysycpliny sportowe. Którą z nich uprawia mamusia/tatuś? A ty? Którą lubisz najbardziej?

     

  4. Obejrzenie filmiku edukacyjnego "Dyscypliny sportowe", porównanie z nazwami wskazanymi przez dziecko. Wysłuchanie wiersza E. Pawlak: "Elementarz sportowy"

    Obejrzyj filmik edukacyjny na temat dyscyplin sportowych Zajęcia przedszkolne - poznajemy dyscypliny sportowe. 07.04.2021 – YouTube Posłuchaj wiersza E. Pawlak: "Elementarz sportowy" https://youtu.be/dWRZCCRYORM

     

  5. Zabawa „Ile słyszysz wyrazów?” – posłuchaj mówionych przez rodzica zdań. Policz ile jest w nim słów. Powiedz jaki jest: pierwszy, trzeci, czwarty,drugi wyraz w zdaniu.
    Mężczyźni grają w piłkę ręczną.
    Siatkarze są wysocy.
    Gimnastyk ćwiczy na drążkach.

  6. Zabawa: „Podaj słowo” – usiądź z rodzicem lub starszym rodzeństwem naprzeciwko siebie. Zabawę rozpoczyna rodzic, rzucając piłkę do dziecka i wymawia głoskę, np. „u”. Dziecko łapie piłkę, mówi słowo rozpoczynające się tą głoską i rzuca piłkę do rodzica lub rodzeństwa, wymawiając inną głoskę.

  7. Dyktando rysunkowe” – przygotuj białą kartkę i kredki. Posłuchaj uważnie i narysuj:
    -W prawym górnym rogu narysuj słońce.
    -W lewym dolnym rogu narysuj drzewo.
    -W lewym górnym rogu narysuj chmurkę.
    – W prawym dolnym rogu narysuj kwiatka.
    -Na środku kartki narysuj siebie.

  8. Zabawy ruchowe z piłką – do wykorzystania w domu lub na świeżym powietrzu:
    – „Rzucanie piłki i jej łapanie” – Chodź po mieszkaniu lub ogródku podrzucaj piłkę w górę i spróbuj ją złapać w dłonie.
    – „Kozłowanie” – chodź po pokoju lub ogródku, kozłując piłkę oburącz. Dla odmiany kozłowanie piłki jedną ręką, kozłowanie piłki: raz prawą ręką, raz – lewą.
    – „Łapanie piłki po klaśnięciu” – podrzuć piłkę w górę, klaśnij w dłonie i postaraj się ją złapać opadającą piłkę. Jeśli to się udaje, powtarzaj ćwiczenie, ale łapią piłkę po dwóch lub trzech klaśnięciach. Dla utrudnienia ćwiczenie możesz również wykonać w siadzie.

     

  9. Projektowanie stroju piłkarza. z wykorzystaniem karty pracy lub samodzielnie.

    Zaprojektuj strój piłkarza. Wykorzystaj kartę pracy lub narysuj strój samodzielnie. https://www.e-kolorowanki.eu/pilkarskie/pilkarz-kolorowanka-pilka-nozna/

     

  10. Spacer z krokomierzem – próby bicia rekordu rodzinnego. Czas na spacer! Może uda się zrobić kilka kroków więcej niż wczoraj?

     

  11. Karta pracy cz. 3, str. 62, 63, 64, 65.