Dzień 3, środa 31.03.2021

Wielkanoc to czas pełen tradycji, zwyczajów i symboli.

Porozmawiamy o nich dziś troszeczkę ;-)

Dzień 3 Środa, 31.03.2021

Hasło dnia: Na tropie tradycji!!!

1. Śpiewanka-pokazywanka "Kurka" Kurka - YouTube

2. Obejrzenie filmu edukacyjnego na temat tradycji i symboli wielkanocnych. Rozmowy z dziećmi na temat obejrzanego materiału i próby formułowania odpowiedzi na pytanie: "czym jest tradycja?"Filmy/prezentacje do wyboru przez nauczyciela:

Edukacja zdalna - Poznajemy: WIELKANOCNE ZWYCZAJE - YouTube

Wielkanoc z Panem Nauczanką [Film Edukacyjny dla Dzieci] - YouTube

Obejrzyj filmik edukacyjny i spróbuj opowiedzieć swoimi słowami na pytanie: "czym jest tradycja"?

3. Rozwiązywanie zagadek wielkanocnych Zagadki Wielkanocne – YouTube

Rozwiąż zagadki! Jestem pewna, bedzie to dla Ciebie babka..przepraszam – bułka z masłem ;-)

4. Tworzenie pisanki według własnego pomysłu dziecka – inspiracje dla dzieci i rodziców Pomysły na pisanki: 6 najciekawszych pomysłów na pisanki [INSPIRACJE] - Mjakmama.pl (mjakmama24.pl)

Wykonaj pisankę według własnego pomysłu. Może być narysowana na kartce, ale jeśli możesz – spróbuj ozdobić światecznie jajeczko.

5. Zabawa matematyczna.

Rodzic rysuje na kartce jajko i wpisuje w nie losowo cyfry. Dziecko rzuca kostką, odszukuje i zaznacza cyfrę, którą pokazuje wyrzucona liczba oczek.

Mamusia/tatuś narysuje na kartce jajko i wpisze w nie losowo cyferki. Rzuć kostką, odszukaj i zaznacz cyfrę, którą pokazuje wyrzucona liczba kostek.

6. Mycie przez dziecko (pod opieką rodzica) lustra, wspólne przeglądanie się w lustrze i robienie śmiesznych min.

Spróbuj pod opieką mamusi/tausia umyć lustro. To świetna zabawa! Możecie przejrzeć się w lustrze i robić śmieszne minki!

7. Karty pracy dla dziecka – Wielkanocna Megapaka przedszkolaka – środa

karty 2, 3, 6, 8, 13, 14 (do wyboru dzieci)

Karty pracy cz. 4 str. 68 i 69 (obowiązkowo).