7 Zasady-pobytu-w-przedszkolu

ZASADY POBYTU DZIECKA W PRZEDSZKOLU w NIECHCICACH

WTrakcieTRWANIA PANDEMII COVID- 19

1. Jedna grupa dzieci powinna przebywać w stałej, wyznaczonej sali pod opieką tych samych nauczycieli (w miarę możliwości).

1. Po wejściu do sali, dziecko powinno umyć ręce wodą z mydłem pod nadzorem opiekuna.

1. W grupie może przebywać maksymalnie 25 dzieci.

1. Dzieci będą mogłykorzystać wyłącznie z zabawek łatwych do dezynfekcji.

1. Ze względu na konieczność zachowania odpowiednich odstępów oraz wzmożonej higieny  „reżim sanitarny” na czas trwania pandemii zawieszony zostaje do odwołania poobiedni odpoczynek dzieci  3 letnich (leżakowanie).

1. Sale, w których będą przebywały dzieci będą regularnie wietrzone.

1. Nauczyciele w miarę możliwość utrzymują dystans w kontakcie z dzieckiem. Gestem, słowem oraz wszelkimi własnymi metodami komunikują się z dzieckiem.

1. Nauczyciele wyjaśniają dzieciom, jakie zasady bezpieczeństwa obecnie obowiązują w przedszkolu i dlaczego zostały wprowadzone.

1. Nauczyciele pracując z dziećmi samodzielnie dobierają treści programowe, metodypracyiformę opieki dbając o bezpieczeństwo swoje i dzieci.

1. Nauczyciele oraz personel opiekujący się dziećmi będzie zaopatrzony
    w indywidualne środki ochrony osobistej – jednorazowe rękawiczki, maseczki na usta i nos lub przyłbice, a także fartuchy z długim rękawem (do użycia w razie konieczności np. przeprowadzania zabiegów higienicznych u dziecka).

1. Nauczyciele i personel pracujący w przedszkolu powinni zachowywać dystans społeczny między sobą, w każdej przestrzeni przedszkola, wynoszący min. 1,5 m.