8 Zasady-dotyczące-przestrzegania-higieny

ZASADY DOTYCZĄCE PRZESTRZEGANIA HIGIENY

W PRZEDSZKOLU W NIECHCICACH PODCZAS TRWANIA

PANDEMII COVID-19

1. Po wejściu do sali, dziecko powinno umyć ręce wodą z mydłem pod nadzorem opiekuna.

1. Nauczyciel jest zobowiązany do zapoznania dzieci z zasadami dokładnego mycia rąk z przestrzeganiem poszczególnych etapów tej czynności. W tym celu przeprowadza pokaz mycia rąk.

1. W ciągu dnia nauczyciele dbają o to, aby dzieci często myły ręce, zwłaszcza po skorzystaniu z toalety, przed jedzeniem, po zabawie  oraz po powrocie z zajęć na świeżym powietrzu.

1. W widocznym dla dzieci miejscu znajdują się wywieszone obrazkowe instrukcje mycia rąk.

1. W tym samym czasie z łazienki może korzystać tylko jedna grupa.

1. Dzieci po skorzystaniu z toalety, dzieci dokładnie myją ręce wodą z mydłem korzystają z bezdotykowych, automatycznych dozowników do mydła.

1. Toalety będą na bieżąco dezynfekowane.

1. Personel opiekujący się dziećmi powinien być zaopatrzony w indywidualne środki ochrony osobistej – jednorazowe rękawiczki, fartuchy z długim rękawem (do przeprowadzenia zabiegów higienicznych u dziecka).