,,bawić się z dzieckiem językiem angielskim”

Drodzy Rodzice,
w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno–wychowawczych nasza nauka w dalszym ciągu musi odbywać się na odległość. Mam nadzieję, że Święta Wielkanocne spędziliście w radosnej i ciepłej atmosferze.
W dalszym ciągu zachęcam do korzystania ze stron internetowych, które poleciłam ostatnio (punkty 1-4). Dzisiaj dodaję punkty 5 i 6 oraz kilka wskazówek, jak ,,bawić się z dzieckiem językiem angielskim”.
1. Head full of ideas
https://www.fullofideas.pl/
2. Doskonała strona do nauki słownictwa. Znajdziecie tam wymowę, testowanie, gry. Po wpisaniu w wyszukiwarkę Quizlet wpisujemy np. angielski w przedszkolu
https://quizlet.com/subject/angielski-przedszkole/
3. Na tej stronie znajdą państwo wiele gier, wycinanek i malowanek
https://www.dltk-kids.com/
4. https://www.superkid.pl/jezyk-angielski
15 kwietnia 2020
5. https://panimonia.pl/2016/10/19/angielski-w-przedszkolu-piosenki-gry-i-zabawy-do-wykorzystania/
6. https://learnenglishkids.britishcouncil.org/?_ga=2.25936191.382958430.1586938617-1161967487.1585151490
7. Zabawy ruchowe - to najprostszy sposób na naukę języka obcego z dziećmi. Jest uwielbiany przez wszystkie maluchy. Rozwija dużą motorykę i jednocześnie zaspokaja dziecięcą potrzebę aktywności fizycznej. Jak możemy się bawić? Zachęć dziecko, by udawało różne, nazywane przez Ciebie postaci, zwierzątka, przedmioty, zjawiska i baw się razem z nim: Show me... a duck! Pokaż mi kaczkę
A lion! Lwa A car! Samochód A dog! Psa A train! Pociąg A flower! Kwiatek Red! Kolor czerwony Itd. 8. Kolejny sposób na zabawę, to nasz polski Głuchy Telefon, Ciepło – zimno, Kolory, itp. Możliwości jest bez liku, tyle, ile zdołacie wspólnie wymyślić! 9. Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie piosenek, rymowanek czy wierszyków - ważne, by miały odpowiedni zakres słownictwa, były rytmiczne, rymowały się i można było łatwo przedstawiać ich treść ruchem. Przykładowe tytuły na You Tube: • Angielskie Bajanie • Super Simple Songs • Funtastic TV • Little Baby Boom • Debbie Doo 10. Wykorzystaj nagrania historyjek, bajek, opowiadaj wymyślone przez siebie historie – zabawa w teatr.
Pamiętaj, że wszystko może posłużyć za pomoc dydaktyczną! Karty obrazkowe, plakaty, pacynka – to podstawa. Jednak głęboko zapadnie dzieciom w pamięć słownictwo, które będziecie ćwiczyć za pomocą prawdziwych akcesoriów kuchennych, podczas zabawy.
Staraj się wykorzystywać angielski w jak najbardziej naturalnym kontekście: jeśli dziecko czegoś chce - ( dostać coś, zapytać o coś) - pozwól mu osiągnąć cel tylko poprzez komunikację w języku angielskim.
Ponadto zachęcaj do codziennego słuchania angielskich nagrań- piosenek, rymowanek, wierszyków, bajek - tylko częsty kontakt z językiem przynosi widoczne postępy.
Proszę dbajcie o Siebie i Wasze Dzieci.
Magdalena Jagiełło