Mocni w Duchu

Witam serdecznie wszystkie Dzieci
oraz ich Rodziców i Opiekunów!
Przesyłam propozycje
do pogłębiania zagadnień z zakresu religii.
Na początku zachęcam do odwiedzania
stron internetowych
- oferujących dostęp do bezpośrednich
transmisji Mszy św.,
- www.Tv live „ Mocni w Duchu” na youtube.com
( od poniedziałku do piątku
11.00-12.30 specjalny program edukacyjny,
piosenki i propozycje prac plastycznych)
Życzę zdrowia.
Nie zapominajcie o codziennej porcji uśmiechu i ruchu
na przykład przy muzyce,
a może zaprosicie do wspólnego śpiewania waszych Bliskich.
Kto śpiewa, dwa razy się modli!
Serdecznie pozdrawiam. Z Panem Bogiem.
Katarzyna Bartosiewicz
kontakt ze mną- katechetbarto@gmail.com
PROPOZYCJA
1.Rodzic czyta tekst, dziecko odpowiada na pytania
Jezus i jego uczniowie byli w drodze do dużego miasta – Jerozolimy. Gdy już byli blisko, Jezus powiedział: – Tam, w dole, jest wioska. Idźcie, znajdźcie osła i przyprowadźcie go tutaj. Właścicielowi powiedzcie, że tego osła potrzebuje Jezus, a oddacie go później. Uczniowie zrobili tak, jak polecił im Jezus. Przyprowadzili osła, przykryli jego grzbiet swoimi płaszczami i pomogli wsiąść na niego Jezusowi. Mimo że zwierzęcia jeszcze nigdy nikt nie dosiadał, było spokojne. Wiele osób czekało na Jezusa w Jerozolimie. Radosny tłum witał Go, wymachując ściętymi gałązkami palm. Ludzie rzucali je na drogę, aby przywitać Jezusa jak króla. Wszyscy cieszyli się i wiwatowali, głośno wołając: – Hosanna! Przybywa Król obiecany przez Boga! – Niech żyje nasz Król! Niech Bóg błogosławi Jezusa, który przychodzi w Jego imię! Chwała Bogu!
– Co Jezus polecił zrobić swoim uczniom?
– Jak przyjęli Jezusa ludzie w Jerozolimie?
– Co ludzie wykrzykiwali na cześć Jezusa?
– Dlaczego mieszkańcy Jerozolimy wymachiwali palmami i kładli je na ziemi przed Jezusem?
Wszyscy ludzie w Jerozolimie cieszyli się, że przybył do nich Jezus – Król, dlatego słali na ziemię gałęzie palm i machali nimi. My również cieszymy się, że przychodzi do nas dobry Jezus jako Król. Na tę pamiątkę niedzielę wjazdu Jezusa do Jerozolimy nazywamy Niedzielą Palmową. Przychodzimy wtedy do kościoła z gałązkami palmowymi lub wierzbowymi ustrojonymi kolorowymi ozdobami i kwiatami. Po poświęceniu „palm” przez księdza, czyli pokropieniu wodą świeconą, wszyscy, trzymając je w rękach, uczestniczą w procesji na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
2. Dziecko może narysować palmę wielkanocną
( propozycja poniżej)